InferMed – Prywatna Opieka Medyczna Wrocław

dr n. med. Mateusz Palczewski

specjalista chirurgii dziecięcej

Uwielbia pracę z dziećmi i ich rodzicami! Pan Doktor doświadczenie specjalizacyjne zdobywał w Katedrze i Klinice Chirurgii i Urologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, gdzie obecnie pracuje jako adiunkt dydaktyczny. Poza pracą w Klinice, szkolił się na stypendiach i stażach zagranicznych w Cincinnati Fetal Center, Cincinnati Children’s Hospital Medical Center, Ohio, USA oraz dwukrotnie w Cleveland Clinic, Ohio, USA. Dyplom lekarza uzyskał w roku 2012 roku po studiach na Uniwersytetach Medycznych w Zabrzu i Wrocławiu. W roku 2019 uzyskał stopień doktora nauk medycznych na rozprawy pt. „Czy płukanie jamy otrzewnowej podczas laparoskopii zwiększa odczyn zapalny tkanek? Badanie eksperymentalne”.

Związany, od pierwszych lat jej istnienia, z firmą Infermedica, w której obecnie prowadzi zespół walidacji klinicznej i pracuje naukowo. Założyciel czasopisma i portalu edukacyjnego PrzypadkiMedyczne.pl.

W Inferclinic udziela konsultacji z zakresu chirurgii dziecięcej oraz wykonuje proste, małe zabiegi. Konsultacji udziela w języku polskim i angielskim.

Do szczególnych zainteresowań Doktora należy chirurgia prenatalna. Jest autorem prac naukowych, doniesień zjazdowych i rozdziałów podręczników.

Lista najważniejszych szkoleń dodatkowych:

  • 10th Training course on fetoscopy and updates on fetal surgery, Caceres (Hiszpania)
  • 8th International hands-on course – Fetal and Neonatal Endoscopic Surgery, Braga (Portugalia)
  • Fetoscopic spina bifida repair course, Medicina Fetal, Vall d’Hebron, Barcelona (Hiszpania)
;